Bilgi Sistemleri

Üniversitemiz öğrencilerimizin kullanımına sunulmak üzere çok sayıda bilgi sistemi kullanmaktadır. Dijital ortamda da eğitim öğretimin sürmesi ve öğrencilerin sahip olunan dijital envanterlere kolayca erişimi için kullanılan bilgi sistemleri aşağıda sıralanmıştır.

Uzaktan Eğitim Sistemi – MS Teams

Üniversitemiz uzaktan eğitim sürecinde, online dersleri Microsoft Teams üzerinden yürütmektedir. Microsoft Teams programına giriş ve sınıflara nasıl katılacağınız ile ilgili detaylı bilgi almak için burayı tıklayabilirsiniz

Ufuk Üniversitesi Akademik Arşiv Sistemi

Ufuk Üniversitesi Akademik Arşiv Sistemi sayesinde DSpace’e erişebilir ve akademik makalelerden faydalanabilirsiniz. Dspace’e erişebilmek için buraya tıklayınız.

Ufuk Üniversitesi Bilgi İşlem Merkezi Müdürlüğü Destek Sistemi

Yaşadığınız teknik problemlerle ilgili destek kayıtlarınızı bu sistem ile açabilirsiniz. Sisteme giriş için Ufuk Kimlik kullanıcı bilgilerinizi kullanmanız yeterlidir. Sisteme erişmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Ufuk Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS)

Notlarınızı, devamsızlık bilgilerinizi, ders seçim işlemlerinizi yapabileceğiniz her öğrenciye özel oluşturulmuş öğrenci otomasyon sistemidir. Siteme burayı tıklayarak erişebilirsiniz. 

E-Posta Sistemi

Ufuk Üniversitesi her öğrencisine MS outlook hizmeti kullanan bir e-posta adresi temin eder. E-mail adresiniz “öğrencino@ufuk.edu.tr” şeklindedir. OBS şifreniz ise e-posta adresinize giriş yapabileceğiniz şifrenizdir. Ayrıca e-postanızla birlikte ücretsiz bir MS OneDrive bulut hesabı adınıza (öğrenciliğiniz boyunca kullanılmak üzere) tanımlanır.

Ufuk Üniversitesi Moddle

Akademisyenlerinizin sisteme yüklemesi halinde ders envanterlerinizi ve ödevlerinizi bulabileceğiniz platformdur. Buraya tıklayarak Ufuk Üniversitesi Moddle’a erişebilirsiniz.