Adım Adım Üniversite Turu

Hangi Kampüste Ders Göreceğim ?

Yeni hayatına hoş geldin ! Ufuk Üniversitesi, sahip olduğu iki farklı kampüste eğitimine devam etmektedir. Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Adalet Meslek Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu, Yabancı Diller Bölümü (Hazırlık) İncek Kampüsümüzde yer alır. Tıp Fakültesi, Hemşirelik Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü ise balgat kampüsümüzde yer alır. 

Kimlik Kartları ve Genel Bilgiler

Kampüslerimize nasıl rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğinle ilgili detaylı bilgiyi burada paylaşmıştık. Üniversiteye ulaştıktan sonra ise öğrenci kimlik kartını güvenlik görevlilerimize göstererek kampüslerimize giriş yapabilirsin. Öğrenci kimlik kartını bölüm-fakülte-yüksekokul sekreterliklerine uğrayarak alabilirsin. Eğer öğrenci kimlik kartını kaybedersen, öğrenci işlerimize gidip form doldurarak yeni kimlik kartı çıkartabilirsin. Kimlik kartın üniversiteye giriş dışında, sınavlarda, ders girişlerinde gerekli olacak ve kimlik kartın sayesinde Ankara'da öğrenci imkanlarından faydalanabileceksin. 

Ders Seçimi ve Ders Programları

Derslerini hangi kampüste göreceğini bir kaç adım önce açıklamıştık. Ancak ders görmeden önce, ders seçimi yapman gerecek. Ders seçimleri her akademik dönem başı tekrar eden bir süreçtir ve online sistemimiz OBS üzerinden yapılır. OBS şifreni nasıl alacağını ve nasıl işlemler yapman gerektiğini burayı tıklayarak öğrenebilirsin. Ders seçimini yaptıktan sonra web sitemizde yer alan Akademik sekmesinden kendi fakülte/bölüm/yüksekokulunun sayfasından ders programına ulaşabilirsin.

Öğrenim Ücretleri

Ücret yatırma işlemleri, her dönem başında ücretli ve kısmi burslu öğrencilerimiz için gerçekleştirilir. Her dönem başında IBAN numaraları, ücretlendirmeler ve genel bilgilerin paylaşıldığı detaylı kılavuz resmi web sayfamız, öğrenci işleri bölümünden yayınlanır.

Beslenme

Üniversitemiz Balgat ve İncek
Kampüsünde personele ve öğrencilerimize
tahsis edilmiş olan toplam dört tane
yemekhane bulunmaktadır. Üniversitemiz
yemekhanelerinde hafta içi her gün
öğle arasında uygun ücret karşılığında
İncek Kampüsü A Blok Zemin Katında,
Balgat Kampüsünde ise A Blok 8. Kat
ve B Blok 3. katta öğrencilerimize
hizmet verilmektedir. Yemekhaneler
dışında Balgat Yerleşkesi’nde Hemşirelik
kafeteryası, B Blok giriş katından “Fiero
Kafe”, C Blok giriş katında iki adet
kafeterya; İncek Yerleşkesi’nde ise 1
öğrenci kafeteryası bulunmaktadır. Ayrıca
İncek Yerleşkesi içinde öğrencilerimizin
vakit geçirebileceği çeşitli kafe ve
restoranlar bulunmaktadır.

Öğrenci Yurdumuz

Üniversitemizin İncek Kampüsümüz
içerisinde, dersliklere, spor-fitness salonu
ve cafelere yürüme mesafesinde, Ufuk Üniversitesi Dr.Muhittin Ülker Kız ve Erkek Öğrenci Yurdu bulunmaktadır. Yurdumuzla ilgili detaylı bilgi almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Kütüphaneler

Üniversitemizin İncek Kampüsümüz
içerisinde, dersliklere, spor-fitness salonu
ve cafelere yürüme mesafesinde, Ufuk Üniversitesi Dr.Muhittin Ülker Kız ve Erkek Öğrenci Yurdu bulunmaktadır. Yurdumuzla ilgili detaylı bilgi almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Spor Olanaklarımız

İncek kampüsümüz sınırları içerisinde bulunan spor salonu ve yarı-olimpik yüzme havuzu bir çok spor disiplininde öğrencilerimize hizmet vermektedir. Fitness merkezimizin yanı sıra, spor koordinatörlüğümüz tarafından öğrencilerin istekleri doğrultusunda yıl boyunca çeşitli branşlarda spor takımları kurulmakta ve ulusal müsabakalarda Ufuk Üniversitesi formasıyla mücadele edilmektedir.

Dr.Rıdvan Ege Hastanesi

Üniversitemizin önlisans ve lisans
programlarına devam eden aktif
öğrencilerimizin Genel Sağlık Sigortası
kapsamında muayene ve tedavileri Balgat
kampüste bulunan Ufuk Üniversitesi Dr.
Rıdvan Ege Sağlık Araştırma ve Uygulama
Hastanesinde yapılmaktadır. Genel Sağlık
Sigortası ile ilgili bilgiye buraya tıklayarak
ulaşabilirsiniz. Ayrıca İncek
kampüste bulunan öğrencilerimizin hafta
içi mesai saatleri içinde sağlıkla ilgili olarak
yaşadıkları anlık sorunlar için başvuru
yapabilecekleri bir “Revir” birimimiz vardır. Öğrencilerimize sağlanan sağlık imkanlarını geniş çaplı olarak incelemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Öğrenci Toplulukları

Öğrenci topluluklarımız kültür-sanat-spor ve daha bir çok alanda faaliyet gösteren öğrenci kuruluşlarıdır. Yıl boyunca konserler, sergiler, tiyatrolar, paneller, müsabakalar öğrenci topluluklarımız tarafından kampüslerimizde düzenlenir. Öğrencilerimiz öğrenci topluluklarına üye olarak veya yeni bir topluluk açarak bu faaliyetlere katılabilirler. Öğrenci toplulukları listesine erişmek için tıklayınız.

Erasmus+

Üniversitemiz Erasmus+ programına üyedir. Sene boyunca bu program kapsamında öğrencilerimiz anlaşmalı yurt dışı üniversitelerde öğrenim görme olanağına sahiptir. Erasmus+ ile ilgili detaylı bilgi almak için burayı tıklayabilirsiniz.